Ataşehir Montessori Anaokulu

Ataşehir Montessori Anaokulu

Ataşehir Montessori Anaokulu, okul öncesinde çocukların hem keyifli vakit geçirmesi hem de eğitim görmesi için faaliyet göstermektedir. Montessori eğitimi temel alan Ataşehir montessori anaokulu ile çocuklarınızdaki değişimi ve gelişimi fark edeceksiniz. 

Anaokulu, küçük çocukları okul dünyasıyla tanıştırır ve uzun bir akademik yolun başlangıcını işaret eder. Sınıf ortamı, bu çok önemli ilk yılda gerçekleşen öğrenmeyi etkiler. Bu nedenle öğretmenler, ortamın kurulumunu dikkatli bir şekilde planlamaya teşvik edilir. Hiçbir anaokulu sınıfı aynı görünmez. Ancak birkaç temel özellik konuksever, işlevsel sınıfların karakteristiğidir. Bu noktada her anaokulunda bulunması gereken bazı özellikler vardır. Peki, bu özellikler nelerdir? Şimdi gelin, ideal bir anaokulunun özelliklerini hep birlikte inceleyelim. 

İdeal Bir Montessori Anaokulu Nasıl Olmalıdır?

Tipik bir anaokulu sınıfı sessiz veya sakin değildir. Ancak bir düzen duygusuna sahip olmalıdır. Önceden ayarlanmış düzenler, matematik ve okuma gibi etkinlikler için belirlenmiş alanlara sahip bir öğrenme merkezini içerir. Bir anaokulunda drama, oyun, okuma, sayma ve sanat projeleri için ayrılmış alanların bulunması çok önemlidir.

Kaosu önlemek ve kazaları sınırlamak için, öğrencilerin kişisel eşyalarını saklayabilecekleri ve sınıf malzemelerini kaldırabilecekleri bir alan da bulunması çok önemlidir. 
Bir anaokulu sınıfı, genç öğrencilerin çeşitli konuları anlamalarına yardımcı olacak bir uygulamalı öğrenme materyalleri koleksiyonuna ihtiyaç duyar. Kitaplar ve basılı materyaller anaokulunda öğrenciler için çok önemlidir. Okuma becerileri üzerinde çalışırken zorunludur ve kağıt ve yazı gereçleri erken yazma becerilerini destekler. Küp bloklar, sayma araçları, boncuklar, cetveller ve sayı doğruları gibi matematik materyalleri, öğrencilerin sayma ve ölçme becerilerini geliştirmelerine izin verdiği için eşit derecede faydalıdır. Bilimi keşfetmek için sınıfta büyüteçler, hava durumu araçları, çizelgeler ve kayalar veya yapraklar dahil doğadan öğeler bulunabilir. Hangi malzemeleri toplarsanız toplayın, alanınız öğrencilerin bir dizi eğitim aracına erişmesini sağlamalıdır.

Profesyonel Ataşehir Montessori Anaokulu

Siz de çocuklarınızın profesyonel bir eğitim almasını istiyorsanız doğru adrestesiniz. Okul öncesi çocuklar için İngilizce ve Rusça eğitimi veren Özgün Çocuklar Montessori’yi tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgi için Özgün Çocuklar Montessori’yle iletişime geçebilirsiniz. 
 

"Okul öncesi eğitimin asıl amacı çocuğun doğal öğrenme tutkusunu canlandırmak olmalıdır."

Maria Montessori