Çekmeköy Montessori Anaokulu

Çekmeköy Montessori Anaokulu

 Çekmeköy Montessori Anaokulu ile çocuklarınızın okul öncesinde iyi bir eğitim almasını ister misiniz? Cevabınız evet ise Çekmeköy Anaokulu sizlere profesyonel bir şekilde destek sunuyor. Birçok anaokulu öğrencisi ebeveynlerinden uzun süre ayrı kalmamıştır. Kreşe giden öğrenciler bile okula başlama konusunda gergin olabilir. Samimi bir ortam hem öğrencileri hem de velileri rahatlatır ve onları okul yılına duygusal olarak hazırlar. Aydınlık, renkli ortam özellikle küçük çocuklara hitap ediyor. Bu noktada anaokulunda çocuklar için eğlenceli ve işlevsel hale getirmek için alanı canlı, çocuk boyutlu armatürler bulunması çok önemli. Çekmeköy Montessori Anaokulu olarak çocuklarınızın ihtiyaçlarını en iyi karşılayacak şekilde eğitim veriyoruz. 

Çekmeköy Montessori Anaokulu Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Anaokulu öncesi sınıf, küçük çocuklar için ilk okul deneyimidir. Bu nedenle yaşa uygun bir sınıf yapısı ve rutinleri oluşturmak çok önemlidir. Sınıftaki davranış ve etkinliklere yönelik ortam çocuklara rahatlatıcı hissettiren bir rutin ve tanıdıklık duygusu verir. Yılın başında rutinler oluşturup öğreterek, siz ve çocuklar için anaokuluna yumuşak bir geçiş sağlarsınız. Bir anaokulu seçiminde en önemli unsurun bu olduğundan bahsedebiliriz. 

Bir anaokulu seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise eğitim anlayışıdır. Bu doğrultuda montessori eğitiminin çocukların gelişiminde büyük bir öneme sahip olduğundan bahsedebiliriz. Montessori Metodu, 1900'lü yılların başında Dr. Maria Montessori tarafından geliştirilen bir eğitim şeklidir. Bu, çocukların liderliğindeki etkinlikleri farklı yaşlardan çocukların bulunduğu sınıfları içermektedir. Bunun yanı öğrenciler arasındaki bağımsızlığı teşvik eden öğretmenlerde bu metodun en önemli unsurudur. Montessori metodu, çocuk merkezli özel bir eğitim yöntemidir. Çekmeköy montessori Anaokulu olarak bu eğitim metodunu göz önünde bulundurarak öğrencilerimize kaliteli bir şekilde eğitim veriyoruz. 

Profesyonel Çekmeköy Montessori Anaokulu

Dr. Montessori, çocukların ne öğreneceklerini seçerek daha iyi öğrendiklerini ifade etmektedir. Bu nedenli Montessori sınıfı alıştığınızdan farklı görünür. İşte bu noktada Özgün Çocuklar Montessori olarak çocuklarınızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde belirleyerek eğitim sunuyoruz. Siz de çocuğunuzun bu eğitimden faydalanmasını istiyorsanız doğru adrestesiniz. Özgün Çocuklar Montessori ile iletişime geçerek bu konuda detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. 

"Okul öncesi eğitimin asıl amacı çocuğun doğal öğrenme tutkusunu canlandırmak olmalıdır."

Maria Montessori