Dudullu Montessori Anaokulu

Dudullu Montessori Anaokulu

Dudullu Montessori Anaokulu kapsamında çocuklarınızın eğlenceli vakit geçirirken iyi bir eğitim almalarını sağlayabilirsiniz. Montessori eğitim metodunu esas alarak faaliyetlerini sürdüren Özgün Çocuklar montessori ile siz de profesyonel bir deneyim elde edebilirsiniz. Montessori eğitim yöntemi, erken eğitimin benzersiz bir şeklidir. Birçok özel ve devlet okulunun müfredatına başarılı bir şekilde entegre edilmiştir. Ancak gerçek haliyle Montessori yöntemi, çocukların önderliğinde öğrenmeyi ve keşfetmeyi vurgulayan bir eğitim yöntemidir. Peki, montessori eğitim metodu nedir? Şimdi gelin, bu soruyu cevaplandıralım. 

Dudullu Montessori Anaokulu Eğitim metodu nedir?

Montessori, kendi kendine yönetilen aktiviteye, uygulamalı öğrenmeye ve işbirlikçi oyuna dayanan bir eğitim yöntemidir. Montessori sınıflarında çocuklar, öğrenimlerinde yaratıcı seçimler yaparken, sınıf ve yüksek eğitimli öğretmen, sürece rehberlik etmek için yaşa uygun etkinlikler sunar. Çocuklar, dünya hakkındaki bilgileri keşfetmek ve maksimum potansiyellerini geliştirmek için gruplar halinde ve bireysel olarak çalışırlar.

Montessori anaokulu belirli bir yaş aralığındaki çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış güzel hazırlanmış ortamlardır. Dr. Maria Montessori, bu tür anaokullarında deneyimsel öğrenmenin dil, matematik, bilim, müzik, sosyal etkileşimler ve çok daha fazlasına ilişkin daha derin bir anlayışa yol açtığını keşfetmiştir. Montessori eğitim yöntemi inanç temelli bir programa başarılı bir şekilde entegre edilebilse de, çoğu Montessori sınıfı doğası gereği laiktir.

Bir Montessori sınıfındaki her materyal, çocuğun doğal ilgi alanları ile mevcut aktiviteler arasında bir eşleşme yaratarak çocuk gelişiminin bir yönünü destekler. Çocuklar kendi deneyimleriyle ve kendi hızlarında öğrenebilirler. Tüm insanlarda var olan doğal meraklara her an cevap verebilir ve yaşam boyu öğrenme için sağlam bir temel oluşturabilirler.

Profesyonel Dudullu Montessori Anaokulu

Özgün Çocuklar Montessori Anaokulu,  çalışmalarının bütünlüğünü korumak ve hem öğretmen eğitimi hem de okullar için yüksek standartları desteklemek amacıyla kurulmuştur. Özgün Çocuklar Montessori Anaokulu, çocuk gelişimi alanındaki çağdaş araştırmalarla işbirliği yaparken vizyonunu desteklemeye devam ediyor. Özgün Çocuklar Montessori Anaokulu, Türkçe dışında Rusça ve İngilizce dillerinde de eğitim vererek çocukların gelişimlerini desteklemektedir. Hizmetlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

"Okul öncesi eğitimin asıl amacı çocuğun doğal öğrenme tutkusunu canlandırmak olmalıdır."

Maria Montessori