Sancaktepe Montessori Anaokulu

Sancaktepe Montessori Anaokulu

Sancaktepe Montessori Anaokulu olarak çocuklarınız için en iyi eğitimi sunuyoruz. Montessori eğitim yöntemi, erken eğitimin benzersiz bir şeklidir. Birçok özel ve devlet okulunun müfredatına başarılı bir şekilde entegre edilmiştir. Ancak Montessori yöntemi, çocukların önderliğinde öğrenmeyi ve keşfetmeyi vurgulayan bir eğitim yöntemidir. Montessori, bir çocuğun eğitiminin çocuğun sosyal, duygusal, fiziksel ve akademik tüm yönlerini geliştirmek için yapılandırılması gerektiği inancına dayanan, bilimsel olarak kanıtlanmış bir çocuk eğitimi yöntemidir.

Sancaktepe Montessori Anaokulu Özellikleri

Her çocuk, en yüksek potansiyeline ulaşmak için doğuştan gelen beceri, yetenek ve niteliklere sahiptir. Küçük yaşlardan itibaren çocuklar, bağımsızlık ve fiziksel, entelektüel ve duygusal yeteneklerini tam ifade edecek şekilde geliştirmek için inanılmaz bir kapasiteye sahiptir. Montessori yönteminin bir başka benzersiz yönü de her çocuğun özel yetenek ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir öğrenme ortamını vurgulamasıdır.

Çocukların farklı yaş grupları, Montessori programının benzersiz bir sınıf bileşenidir. Sınıfta karma yaş gruplandırmasının iki nedeni vardır: Daha genç öğrenciler doğal olarak daha büyük akranlarından daha fazla şey öğrenirler ve daha yaşlı öğrenciler daha genç olanlara öğrettiklerinde daha fazla bilgiyi akıllarında tutma eğilimindedirler. Bunun yanı sıra, farklı yaş ve düzeylerdeki çocukların sınıfta bir arada olması, gerçek dünyayı taklit ederek, öğrencilere farklı yaş ve ilgi alanlarından insanlarla nasıl geçinebileceklerini öğretir.

Montessori eğitiminde herkese uyan tek bir yaklaşım yoktur. Montessori öğretmenleri, genellikle uygulamalı etkinlikler ve dersler aracılığıyla sınıflarını güvenli, bağımsız keşif ve öğrenmeyi teşvik edecek şekilde kurarlar. Doğal meraklarını teşvik eden bir alanda öğrenen çocuklar, çevrelerindeki dünyayı keşfetme ve öğrenme özgürlüğünü hissedecekler. Tipik olarak, bir öğretmen öğrencilere günlerini doldurmaları için bir dizi uygulamalı etkinlik arasından seçim yapma şansı verir. Bu etkinlikler, bir öğretmenin öğrencilerin yaşlarına ve ihtiyaçlarına göre seçtiği kavramları ve becerileri tanıtıyor veya pekiştiriyor. 
 

"Okul öncesi eğitimin asıl amacı çocuğun doğal öğrenme tutkusunu canlandırmak olmalıdır."

Maria Montessori