Ümraniye Montessori Anaokulu

Ümraniye Montessori Anaokulu

Ümraniye Montessori Anaokulu, uygulamalı öğrenim için gerekli araç gereçlerin bulunduğu bir okuldur ve çocuklar, ilgilerini çeken etkinliklere odaklanmaya ve genellikle bunlara bağlı kalmaya teşvik edilir. Montessori anaokulları, tüm çocukların öğrenme süreçlerinin ve öğrenme şekillerinin farklılıklarını göz önünde bulundurarak, çocukları farklı ilgi alanlarına sahip kaşifler olarak görür. Montessori metodu, çocuklar için gelişimlerinin tüm alanlarında bilişsel, duygusal, sosyal ve fiziksel becerilerini güçlendirerek kendi kendine büyümeyi teşvik etmektedir. Montessori metodunu geleneksel anaokullarından ayıran en büyük farklardan biri de karma sınıf sistemi ile çocukların farklı yaş gruplarıyla iletişime geçmesini ve birlikte çalışmasına teşvik etmektir.

Montessori Eğitimi Nedir?

Montessori eğitimi, 1800'lerin sonlarında İtalya'nın ilk kadın doktoru Maria Montessori tarafından oluşturulmuştur. Dr. Montessori, çocukların kendi başlarına öğrenme gücüne sahip olma duygusunu vermenin önemini fark etmiş ve bu metodla yeni bir eğitim sistemi kurmuştur. 

Ümraniye Montessori Anaokulunda çocukların, çoğunlukla özel olarak tasarlanmış öğrenme gereçleri ile kendi kendine veya gruplar halinde çalıştığını görürsünüz. Ümraniye Montessori Anaokulunda, ders işleme öğrenci tarafından yönlendirilir ve akış öğrenciye göre ilerler. Sorgulama, derinlemesine inceleme ve bağlantı kurma özgürlüğü ve desteği verildiğinde, Ümraniye Montessori Anaokulu öğrencileri hem kendilerine hem de topluluklarına karşı sorumlu, kendinden emin, hevesli ve özgüvenli kişiler olarak büyürler. Eleştirebilir düşünce özgürlüğüne sahip, birlik içinde çalışabilir ve özgüvenle hareket edebilirler. Geleceğin mimarları çocuklarımız, Montessori metodu ile kendi kendilerine öğrenme ve merak etme hızlarını takip edip yönetebilecekler. Çocuklarınız için bundan daha iyi bir gelecek düşünebiliyor musunuz?

"Okul öncesi eğitimin asıl amacı çocuğun doğal öğrenme tutkusunu canlandırmak olmalıdır."

Maria Montessori